Prosinec 2010

Super Junior-No Other

31. prosince 2010 v 13:59 | ^^ Leesha ^^
Tahle písnička a k tomu ten klip.... Od tý doby co to nazpívali a natočili SuJu žeru.. Ta písnička je nádherná ..!! ♥♥♥

Shinee-Hello

31. prosince 2010 v 13:49 | ^^ Leesha ^^
Tak tohle je po Lucifer moje nejoblíbenější písnička od Shinee ♥ Já to říkam pořád oni jsou geniální :DD =P

Shinee-Lucifer^^

31. prosince 2010 v 10:59 | ^^ Leesha ^^
Tuhle písničku miluju ze všeho nejvíc... Je nejlepší a nejkrásnější..!! ♥♥

Shinee-Ring Ding Dong

31. prosince 2010 v 10:29 | ^^ Leesha ^^
Zase moje lásky, tady vypadají.. no zvláštně :DD Váš názor..?? :D

Super Junior-Bonamana

31. prosince 2010 v 10:19 | ^^ Leesha ^^
Maliká, ale opravdu jen maliká pauza od Shinee a dávám sem SuJu a jejich Boanamana =). Tahle písnička je dokonalá =). A váš názor..? =)

Shinee_Juliette

31. prosince 2010 v 10:09 | ^^ Leesha ^^
Netřeba komentářů :DD Dokonalý :DD Teda až na to šílený oblečení :DD

Shinee-Amigo

31. prosince 2010 v 9:59 | ^^ Leesha ^^
Možná jste si toho nevšimli, ale já je miluju :DD. A tenhle klip mi přijde akční takže i proto jsem si ho zamilovala :DD Ostatně jako všechny klipy a písničky od nic :DD A jaký je váš názor..?? ;)

Shinee-Love Like Oxygen

31. prosince 2010 v 9:49 | ^^ Leesha ^^
Tahle písnička se jim také moc povedla, na můj názor je taková že není taková... Jak to říc :DD No že neni o tom že v tom je nějaká holka :DD... Takže se mi líbí :DDD A vám..?? =)

Shinee- noona you´re so pretty(replay)

31. prosince 2010 v 9:39 | ^^ Leesha ^^

První píseň mích miláčků, úplně první píseň na kterou se kdy sešli, a podle mně je úžasná, co si myslíte vy.?? =)

Takže konec :DD

30. prosince 2010 v 22:19 | ^^ Leesha ^^
Takže já končím se vším nadpřirozeným :DD Alespoň pro dnešek :DD Budu se snažit napsat další kapitolu Diary from wolf a budu sem dávat klipy mích milovaných písniček :DD Pak info o mích miláčcích a tak podobně =). Takže se máte na co těšit a zatím =)* 

Salamandři

30. prosince 2010 v 22:09 | ^^ Leesha ^^
Salamandr je drobounké stvoření,jehož roztomilost je náramně ošidná.Připomíná svého obojživelného jmenovce ze živočišné říše a dokáže odolat vysokému žáru.V ohoržení totiž vzplane tak.že kolem jeho těla vyšlehnou vysoké bílé plameny.Jeho kůže však zůstane chladná nehledně na okolí závratnou teplotu.
Na hořící salamandry můžeme narazit v mokřinách nebo v hraničkách dřeva,ale často bývají k vidění poblíž činných sopek.Tito tvorové kolem sebe šíří sirnatý pach,a proto se už celá staletí říká,že jejich jed je tak strašlivý,že podlpálí všechno,čeho se byť jen dotknou.
Salamandři patří k tvorům vyhledávaným alchymisty,neboŤ představují nezbytnou pomůcku při přeměně obyčejného olova ve zlato.Také jejich kůže představuje velmi cenný maeriál,například při výrobě ohnivzdorných rukavic.I mrštní salamdrři se dají chytiti do klece a přechovávat v kokových schránkách.
Tu a tam se s kupou dřeva na zátop podaří zakoupit i nic netušícího salamandra.Tvor rozrušený zničením svého příbytku dokáže naráz podpálit veškeré dřevo v krbu!Chvíli ho lze pozorovat,jak se vznáší v bělavém žáru vysokých plamenů,než se ztratí v komíně.
Když se hřbetu salamandrova dotknete zápalkou,tato se vzápětí rozškrtne!
Recepis na přeměnu ovola ve zlato:
 • Ponechte čirou rtuť a zlatou minci taviti vespolek v prudkém žáru salamandrově.Hmota nejprve zčerná,poté zbělá a v posledku rozmělní s ena jemný prášel.Ten smísens ovolem promění se v ryzí zlato.
Pakliže salamandři vztyčí hřbetná ostny,uvolní drobounké žlázy pod nimi plyn,jenžto při styku s okolním povětřím vzplane.Též výměšky oněch tvorů se rozhoří,jesltiže na ně cokoli upustíte,šlápnete na ně neb mrštíte jimi do dáli!

Podvrženci

30. prosince 2010 v 21:49 | ^^ Leesha ^^
Podrvženci sjou obyvatelé světa Neviditelných,kteří na sebe dokážou vzít lidskou podobu.Obvykle jde o podobu dítěte,jež bylo uneseno,aby žilo mezi kouzelnými bytosti.Na vině bývají většinou Elfové či plivníci,kteří buď na místě zanechají détě své,aby bylo vychováváno mezi smrtelníky,či položí do kolébky kus dřeva začarovaný tak,aby se nelišil od uneseného nemluvněte.Podvrženci někdy předstírají smrt nebo nenadále zmizí,aby se mohli opět začlenit do své rodiny(která se mezitím rozrostla o nového sourozence z řád smrtelníkú).
Existují různé metody,jak zabránit krádeži dítěte.Radí se:
 • zanechat rozevřené kovové nůžky a místě,kde dítě spí(nebezpečné proto neleze doporučit!!)
 • položit na jeho peřinku klíč
 • obráti naruby otcovy kalhoty a přeohdit je přes kolébku
 • případně přivázat k okraji dětské postýlky svazky jeřábu a česneku.
Možností obrany existuje celá spousta,ale des jsou už téměř všechny zapomenuty.
Podvrženci se pozanjí podle určitých rysů,jimiž se ličí od sotatních dětí.Často mívají ocas,kulatá záda nebo vrásčitou pokožku,přestože jse ještě úplně maličcí.Jejich kůže mívá našedlý či nazelenalý nádech.Podvrženci vždy vyhlížejí na svůj věk nadmíru vyspěle a pokládají(jakož i zodpovídají)nejsložitější otázky,byť je na straně druhé udiví kupříkaldu i nejběžnější záležitost.
Podvrženci se také stravují jinak než normální děti.I dkyž dokážou spořádat obrovské množství jídla,někteří jsou velice vybíraví a příležitostně odmítají jíst cokoliv jeného enž syrovou zeleninu nebo květiny.Nehty a vlasy jim neuvěřitelně rychle dorůstají a přispívají k celkově podivnému zjevu jedince.Tento krkolomný rlst podvržence možná vyvolávají těžkosti,dané obtížným přizpůsobováním lidského těla času Neviditelných.
alešné dítě se směje a pláče v nevhodném okamžiku a vyslovuje nečekané a neuspořádané myšlneky.I lidé,kteří se vyjadřují výhradně zpěvem nebo mluví v hádankách,jsou s největší pravděpodobností podvrženci.
Podvrženci se často snaží nalákat "rodinu"svých pěstoun do rukou svých skutečných předků.Dejte si proto dobrý pozor,pokud vás na procházku lesem při měsíčku pozve příbuzný proslulý podivnými způsboby.
Pokud chcete získat nazpět ukradené dítě,muséte podvržence chytiti a vrátit ho na místo,odkud k vám přišel.Pokud je to neproveditelné,zkuste mu vyhrožovat železem.Ačkoliv se v některých prastarých pověśtech vypráví o vhození podvržence do ohně či pálení rozžhaveným pohrabáčem,není pravděpodobnémže by vám takové počínání prošlo beztrestně.
Někdy podvrženec vyroste péči rodiny smrtelníků a jeho podivnosti se časem vytrácejí,až nakonec sám zapomene,že není z lidského rodu.


Plivníci

30. prosince 2010 v 21:39 | ^^ Leesha ^^
Plivníci jsou od přírody zlomyslní,a tak je nic nepotěší vícnež vědomí,že jsou metlou lidstva.Proto se hojně vyskytují ve městech i an venově,a někdy bávají k vidělní dokonce v příměstských parcích a na dalších zatravněných prostreanstvích-zkrátka všude tam,kde se vykytují nebo scházejí lidé.
Jejich velikost se pohybuje od pár desítek centimetrů až po výšku průmeřného dítěte.Skrýše se stavějí ve vykotlaných kládác,na pasekách mezi pokácenými stromy,případně v zahradách.Na rozídl od skřítků a šotků neikdy nežijí uvnitř domů,nýbrž dávají přednost pelechům pod širým enbem.Lze je zahlédnout jednotlivě,avšak častěji se shlukují do skupinek po třech až pěti.Jejich snaha sdružovat se je v systému světa Nadpřirozených řadí mezi druhy společenské.
Vzhledem k darebáckým sklonům mívá oblečení plivníků barvy okolní přírody.To jim umožňuje snáze se skrtý,když čekají,až e do jejich úasti chytí další nešťastník.Podobně jako většina skřítků také plivníci nenávidí hrubiány,lakmce a kruťasy,které si většinou vybírají za oběti svých lumpáren.Plivníci jsou pověstní tím ,že zacuchávají lidem vlasy,svádějí poutníky z cesty a štípají spáče do kůže,až jim naskakují modřiny.Také s oblibou plačí koně.Nepřehlédnutelnou známkou přítomnosti plivníků bývájí časté ztráty drobných předmětů.
Už jste někdy stáli pod rozložitým dubem a trefil vás žalud přímo do hlavy?S velkou pravděpodobností to spískal plivník.
Jejich oděv skládá se ze suchýcg travin,listí a vyloupanách slupek všelijakých semínek.
V oblasti s hojným výskytem plivníků bývají z zahlédnutí lišky a jiná zvířena sřteního vzrůstu,osedlaná do neuměle zdrobených jezdeckých postojů.
Plivníci projevují nebývalý zájem o náprstky,jehelbíčky,zubní páátka,příbory,kancelářské svorky a šprendlíky.Pokud budete mít štěstí a objevíte pelech plivníků,překvapí vás rozmanistos předmětuů,které si "povypůjčovali".
Pokud pes bezdůvodně štěká a hledí rozčíleně otvory v plotě do prázdna,nebo pokud kočka pronásleduje v zahradě něco neviditelného,je daný pozemek nejspíš zamořen plivníky.Existuje však možnst,jak nezůstat na pochybách.Vyrýpněte drn a obraťte ho trsem trávy dolů.Pokud se na dané místo později vrátíte a najdete drn otočený kořnky zpátky k zemi,bezpochyby se v kraji vyskytují plivníci.

Medusa

30. prosince 2010 v 21:29 | ^^ Leesha ^^
Medúsa byla jediná smrtelná z trojice Gorgon, obludných dcer boha Forkýna a jeho manželky Kéty. Robert Graves překládá její jméno jako Lstivá.
Byla nadmíru ošklivá, stejně jako její sestry Stheinó a Euryalé, ale ne od narození. Protože se nechala svést Poseidónem v Athénině chrámu, proměnila ji bohyně v obludu s blýskavýma očima, obrovskými zuby, mosaznými drápy a hady místo vlasů.
Jiná verze líčí Medúsu jako obludu "s rozšklebenou tváří, promáčknutým nosem, ohyzdnými tesáky, zvířecíma ušima, kovovými pěstmi, svištícími křídly a zmijemi místo vlasů" a podobně prý vypadaly i její sestry. Kdo pohlédl Medúse do očí, zkameněl.
Když ji později zabil Perseus, měl ku pomoci okřídlené sandály a kouzelnou přilbu, která ho učinila neviditelným. Na Medúsu zaútočil z výšky, díval se na ni svým štítem, který nastavil jako zrcadlo a usekl jí hlavu.
Po její smrti vyskočil z jejího těla obr Chrýsáór a okřídlený kůň Pégasos. Z kapek její krve byli jedovatí hadi.
Medúsina hlava byla strašnou zbraní, která protivníky proměnila v kámen. Perseus ji použil prý třikrát:
 • na obra Atlanta
 • na Fínea, odmítnutého ženicha jeho manželky
 • proti králi Polydektovi za násilnosti vůči jeho matce
Potom Perseus odevzdal hlavu Medúsy bohyni Athéně která si ji připevnila na svůj nezdolný štít aigidu (egidu).
Odraz v umění
Podoba Medúsy se dochovala na tisících reliéfech a kresbách. Mezi nejznámější patří
 • reliéf Medúsa Rondanini z počátku našeho letopočtu
 • obraz v Casa della Medusa v Pompejích
 • jeden z nejstarších reliéfů Smrt Medúsy, jehož dokonalá kopie je v Národním muzeu

Šotci

30. prosince 2010 v 21:20 | ^^ Leesha ^^
Když urazíte domácího skřítka-tím,že zanedbáte domácí práce,zapomenete mu stranou odložit trochu jídla nebo se o něj neúmyslně otřete špatným slovem(nedejbože vulgárním)-,může se poměnit v šotka.
Šotci domácí nacházejí potěšení v mučení těch,které kdysi ochraňovali,Jejich přičiněním mléko kysne,dvěře se zabuchují,psi chromnou a dochází k mnoha dalším zlomyslným nehodám.
Tito potměšilí tvprpvé s oblibou kradou jídlo a schovávají po domě drobně předměty,například klíče či ponožky.Vyskytují se hojněji než skřítci a přebývají v mnoha staveních i dílnách.Zdá se,že jde o evoluční výsledek letité neúcty k domácím skřítkům,která dnes převládá ve většině domácností.
Šotci josu neméně věrní tvorové jako skřítci a je téměř nemožné se jich zbavit.Mnohé rodiny napříkald opustili domácnost trýzněnou tímto výtečníkem a odstěhovali se,avšak záhy zjistili,že šotek se přestěhoval s nimi.
Šotkové bývajá někdy zaměňování s poltergeisty(duchy pohybujícím nábytek),protože i oni terorizují celý dům.Vzheldem k tomu,že oba druhy lze jen vzácně zahlédnout,je těžké posoudit,o kterého tvora v daném řpípadě jde.Když přijdete na nějakou zlomyslnost,pozorně se zaposlouchejte:pokud uslyšíte tlumený smích,vinékem je patrně šotek.

Banshee

30. prosince 2010 v 21:09 | ^^ Leesha ^^
Podle keltské-mytologie nadpřirozená žena,duch,jahož kvílení předpovídá smrt.Obvykle se objevovala v podobě vyzáblé ženy-kostry,s vpadlým nosem a prázdnými očními důlky,s vlajícími bílými vlasy,oděná do cárů látky,povlavajících kolem ní.Tleskala rukama,naříkala a opakovala jméno toho,komu bylo souzeno zemřít.Někdy ji bylo možno spatřit jako pradlenu,peroucí zakrvácený oděv.Její původ se odvozuje od starodávné irské bohyně-vrány,bohyně bitev a krveprolití Badb.
Nejlepší irské rodiny měly svou vlastní bohyni-vránu,která svěstovala jejich smrt,zatímco prostý lid měl pouze vránu šedou.
Banshee jsou vzácné,protože jsou to bývalé čarodějky,které postihl neuvěřitelný žal.Démon se živý smutkem.Své oběti hledají s velkým žalem,takže slyší vnitřní žal.Mají neuhasitelnou žízeň po smutku, takže každý den si hledají oběť.Křik víly smrti Banshee obyčejného člověka zabije,když je však slyší čarodějky,změní se sama na Banshee.Jejich moc je neuvěřitelný křik a vysoké,daleké skoky.Banshee mohou vystopovat jen psi,ti je také na vzdálenou dálku slyší.Kouzlo se zruší,když se zabije ta Banshee,která ji proměnila,ale když někoho zabije zůstane Banshee navěky.

P.S.: zajímavá bytost....


Amulet pro splnění přání pro čarodějky

30. prosince 2010 v 20:59 | ^^ Leesha ^^
Chcete uspět v něčem důležitém? Musíte kladně ovlivnit lidi kolem, získat si všeobecné sympatie. Ale jak na to? Vyrobte si tento amulet.
V pátek když měsíc dorůstá, v pravé poledne ustřihnete proužek žlutého papíru. Na něj napište černým inkoustem jméno Hakamiah.
Hakamiah je bůh, který uspořádal vesmír. Vládne korunovaným hlavám, vojevůdcům, dává lidem otevřenost a zmužilost.
Nad papírek se jménem boha dejte obě ruce a třikrát opakujte výzvu: ,,Moje moc je ve jménu boha, stvořitele země a vesmíru. Ty, pane jsi stvořil čtyři živly, požehnej a posvěť dílo své služebnice." Nakonec udělejte ve vzduchu ukazováčkem znamení pentagramu pro vyvolání. Spustíte tím celý mechanismus.
Papírek srolujte a vložte do skleněné trubičky nebo lahvičky. Svůj amulet noste stále u sebe. Nikdy jej neodkládejte. V noci si ho dejte pod polštář. Nesmíte jej zapomenout ráno doma. Opatrujte amulet pečlivě po dobu devadesáti dnů. Po třech měsících musíte papírek spálit. Vezměte rituální nůž (pokud nemáte rituální nůž, kupte si nový). Papírek vyndejte z obalu a napíchněte na špičku nože. Zapalte bílou svíci a v jejím ohni zapalte papírek. Popel z amuletu nachte padat na kousek bílého plátna. Když se se nápis změní v popel, zabalte pečlivě plátno a dejte ho do sáčku nebo jiného obalu a všechno odneste do lesa či parku a zahoďte se slovy? ,,Nechť se vše vyplní!" nebo ,,Staniž se!"
Tento amulet se vyborně hodí pro konkurzy a podobně.

Čarodějky-obrázky

30. prosince 2010 v 20:49 | ^^ Leesha ^^

Píseň čarodějek

30. prosince 2010 v 20:40 | ^^ Leesha ^^
Poslyšte nyní slova čarodějů,
skrývané v noci po dlouhý čas,
když sudba naše temnější byla,
vynášíme je na světlo zas.
Tajemnou vodu a oheň,
zemi svou zrodu a vzduch,
ze skryté podstaty známe a budem´
mlčení zachová odvážný duch.
Veškeré přírody koloběh zrození,
střídání jara a zim,
sdílíme s vším živým spojeni,
v magickém kruhu se radujem´ s ním.
Čtyřikrát do roka o Větším Sabatu
ožije pohanský háj:
Imbolc, Lughnasad, den duchů zemřelých
a První Máj.
Když stejná jako den vláda je noci,
nejdelší noc a nejdelší den,
pohanské oslavy čtyř Menších Sabatů
v podvečer slaví svůj rej.
Třináct úplňku doroste do roka,
při nichž Kruh se shromažďuje
třináctkrát o Esbatu raduj se,
co jich do roka je.
Moc, jež se dědila napříč věky,
již sdílela žena a muž,
chovala staletí jedno pro druhé,
dříve než začal měřit se čas.
Když vytyčen magický kruh
je dýkou či holí,
jichž hrana leží na pomezí světů
v hodině kouzel stíny ji halí.
Tento svět nemá právo Ji znát,
od Zásvětí nezvědí ničeho,
Nejstarší z bohů jsou tu vzýváni,
Velké Dílo završeno.
Dva jsou čarovné pilíre
stojící u paty svatyně
dvě mocnosti přírody
dvě podoby božství.
Temnota a světlo se střídají,
naproti jeden druhému,
představováni Bohem a Bohyní,
tak jak to učí předkové.
V noci co divoký jezdec na větru je
Rohatý Bůh a Pán Stínů,
přes den Král Lesní Říše
zelenou obývá mýtinu.
Stará i mladá jak sama si hoví,
brázdí mlhy ve své bárce
Stříbrná Paní Luny,
Stařena vládne kouzly v šeru.
Pán a Paní magie,
jež v hlubině mysli tvé dlí,
věčnou moc stále obnovují,
co ničit i počínat smí.
Tak připij dobrým vínem na Dávné Bohy
a miluj a tanči a hrej k jejich slávě,
než Zásvětí brána nás přijme
v tichu na konci dní.
A "Čiň jak Ty chceš" ať je výzvou tvojí,
též ať je jí láska, jež nezraní
Jediný Zákon tě s osudem pojí,
při magii věků, staniž se tak!
Doreen Valiente "The witches' creed"

Čarodějnictví

30. prosince 2010 v 20:20 | ^^ Leesha ^^
Pod pojmem magie se většinou rozumějí praktiky, jimiž mají být ovládány nadpřirozené síly. Toto slovo je odvozeno od označení perských kněží, což ilustruje skutečnost, že prostředky k tomuto ovládání byly součástí kněžské praxe nejen perského, ale snad i všech ostatních náboženství. Tyto praktiky byly také kněžskou vrstvou uchovávány a pořádány do spekulativních systémů. Tím se magie stala disciplínou teoretického bádání a někteří její příznivci se proto od samotných magických praktik distancují a považují magii spíše za způsob, jak chápat život a svět.